Minimuzeum Na Mlatě

Máte rádi vše, co je spojené s Járou Cimrmanem a v muzeu Járy Cimrmana v Příchovicích u Kořenova už jste byli? Možná že to ještě nevíte, ale ve zdejším kraji na Tanvaldsku můžete navštívit také minimuzeum Na Mlatě, které je odloučenou expozicí Muzea Cimrmanovy doby v Příchovicích. Sbírka je umístěna ve stodole manželů Pohlových na Hamrskách. Můžete zde najít spoustu předmětů běžně užívaných v období začátku 20. století.

Provoz  minimuzea byl zde zahájen 1. 11. 2013, ve stejný den, kdy byl slavnostně pokřtěn Maják a muzeum v areálu "U Čápa" v Příchovicích. Slavnostní střih na obou místech provedl Zdeněk Svěrák z pražského Divadla Járy Cimrmana. Jak již název muzea napovídá, jsou zde k vidění zajímavé exponáty, připomínající dřívější život na vesnici se vším, co k němu patřilo. Najdete zde poučení i zábavu – vtipné doprovodné ceduličky z dílny pražských cimrmanologů zaženou každou chmuru. Hlavním exponátem je zachovalá funkční mlátička na obilí.  Muzeum je i místem setkávání – konají se tu i menší kulturní a společenské akce. 

Muzeum navštívit prakticky kdykoliv, aby však měli zájemci jistotu, že "domácí" nebudou zrovna mimo domov, bylo by dobré zavolat předem na některé z těchto telefonních čísel – 728 127 134 (H. Pohlová), 605 244 825 (D. Pohl), nebo se podívat na stránky s adresou: http://na-mlate.unas.cz, kde se nepřítomnost avizuje. 

mail

Velké Hamry

Velké Hamry 444, Velké Hamry II, 468 45

GSM:+420 605 244 825
+420 728 127 134
E-mail:dobroslav.pohl@seznam.cz
hana.pohlova@seznam.cz
Web:http://na-mlate.unas.cz
load