Na Štěpánku

Pěší výlet pro celou rodinu na rozhlednu Štepánka a zpět.

Průběh trasy:
Příchovice, kostel * Příchovice křižovatka * Penzion Hvězda * Štepánka a zpět

Popis trasy:
Výchozím i cílovým místem jsou Příchovice. Od kostela sv. Víta v Příchovicích se vydáme na severovýchod po modré turistické značce. U penzionu Pod Štěpánkou přejdeme komunikaci a stoupáme až k hranici lesa, kde u turistického rozcestníku odbočíme vpravo. Modře značená odbočka nás dovede na vrchol Hvězdy.

Příchovice
Rekreační osada s řadou penzionů a hotelů. První zmínka z 16. století, dnes součástí obce Kořenov. Trojlodní románský kostel sv. Víta z druhé poloviny 19. století má dubový interiér.
Chráněný strom javor klen najdeme v areálu statku poblíž komunikace Kořenov - Příchovice. Jeho stáří se odhaduje na 260 let, výška stromu cca 25 m, průměr kmenu 430 cm.

Štěpánka
Cílem naší cesty je kamenná novogotická rozhledna z roku 1847 - 1892 vysoká 24 metrů postavená na vrchu Hvězda (959 m n. m.) nad Příchovicemi, pojmenovaná podle arcivévody Štěpána. Rozhledna je za příznivého počasí celoročně přístupná. Z rozhledny je pěkný výhled na Krkonoše, Jizerské hory, ale i Český ráj a Lužické hory. Zpět se vracíme stejnou cestou po modré turistické značce.

© Geodézie On Line 2009

load